Informacija, užsakymas tel.+370 600 70143

Lankytinos vietos Ignalinos rajone netoli sodybos „Beržų giraitė“

Paukščių kaimasPaukščių kaimas Cijonai – tai kaimas kur galite pamatyti daugiau paukščių nei kada nors esate matę ir išgirsti daugiau jų balsų nei kada nors esate girdėję. Žygis per pelkę ieškant paukščių kiaušinių, istorijos apie paukščius didžiausiame Lietuvoje lizde, kiaušinienės kepimas ant laužo ir keptos putpelės pietums – tai tik dalis pramogų ir malonumų, kuriuos patirsite apsilankę Paukščių kaime.

 

Palūšė

Palūšė – Aukštaitijos nacionalinio parko sostinė, kurortinė vietovė. Čia vyksta svarbiausi Aukštaitijos nacionalinio parko renginiai. Palūšėje gerai išvystytas turizmas, yra poilsiaviečių, kempingas, valtinės. Vasaros metu nuomojamos valtys, žiemą – slidės. Kaime yra turizmo centras, biblioteka, kaimo amatų centras.


Ginučių piliakalnis

Ginučių piliakalnis – archeologinis paminklas, 2 piliakalnių kompleksas ~2 km nuo Ginučių, tarp Linkmeno ir Ūkojo ežerų, netoli Ladakalnio. Ginučių piliakalniai tankiai apaugę mišku. Vieno iš piliakalnių viršūnėje seniau buvo prezidento Smetonos sodintas ąžuolas, bet sovietmečiu nukirstas. Piliakalnyje rasta lipdytinės keramikos liekanų.

 

Ginučių malūnas

Ginučiai – gatvinis kaimas Ignalinos rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke, tarp Almajo ir Sravinaičio ežerų bei Srovės upelio. Yra senas ąžuolynas, vietos gyventojų vadinamas giria. Veikia vandens malūnas (pastatytas šešioliktame amžiuje) – svarbus turistinis objektas ir saugomas technikos paminklas, kuriame išlikusi visa autentiška įranga, yra ir nedidelė duonai kepti naudotų įrankių ekspozicija.

 

Ladakalnis

Ladakalnis – tai Aukštaičių Venecija, viena iš gražiausių vietų Lietuvoje. Iškilęs jis 175 m virš jūros lygio. Saulėtą dieną nuo jo viršūnės matosi 6 ežerai. Manoma, kad Ledakalnio pavadinimas kilęs nuo žodžio „ledas“ (vietine tarme ladas) arba nuo baltų deivės Lados vardo. Yra paprotys į kalno viršunę užnešti akmenukų ir palikti prie viršųnėje augančio ąžuolo.

 

Senovinės bitininkystės muziejus

Muziejus įsikūręs Stripeikių kaime. Tai vienintelis tokio tipo muziejus Lietuvoje. Aplankę muziejų, sužinosite apie bitininkystės raidą nuo senovės iki šių dienų. Muziejuje nuo pernai metų įsikūrė ir medaus baras, kuriame galėsite įsigyti bičių, medaus produktų ar tiesiog užsisakyti gardžius priešpiečius ar pavakarius. Bitininkystės muziejaus ekspozicija veikia gegužės-spalio mėnesiais.

 

„Bitės“ apžvalgos bokštas

Bokštą 2004 metais pastatė telekomunikacijų bendrovė “Bitė”. Tai įprasta bazinė mobiliojo ryšio stotis. Bet įdomu tai, kad šiame bokšte, maždaug 30 metrų aukštyje yra įrengta apžvalgos aikštelė pritaikyta turistams, iš kurios atsiveria įstabi panorama į netoli telkšančius Ukojo ir Pakaso ežerus bei juos supančius žalius miškus.